Napfényes szigetek: Saint Lucia

A földrajzilag a Kis-Antillákhoz tartozó St. Lucia 1979-ig brit gyarmat volt, ma független állam, a Brit Nemzetközösség része. A sziget lélegzetállító természeti adottságokkal rendelkezik: szinte teljes területét trópusi növényzet borítja, az esőerdőket patakok és kisebb folyók szelik át, amelyek gyakran képeznek hangulatos vízeséseket. Páratlan látványt nyújt a délnyugati öbölben álló Twin Pitons ikerhegycsúcs, ami meghatározza a sziget látképét. A 770 méter magas Nagy Piton és a 743 méteres Kis Piton ökológiai szempontból is nagy jelentőséggel bír: a hegyek víz alatti része különböző halakban, medúzákban és egyéb tengeri élőlényekben gazdag, szigorúan védett koralltelep, a hegyoldalban pedig ritka növény- és madárfajok őshonosak.

 

Nemkülönben fontos természetvédelmi terület a vízitaxival látogatható Pigeon Island Nemzeti Park, amely a sziget nyugati részénél fekszik, a főszigetet borító, buja dzsungelt pedig vezetett túrák során lehet bejárni.
Strandokból egyaránt akadnak kisebbek és nagyobbak, jól frekventált fehérhomokos partszakaszok és eldugott, romantikus részek; a legnépszerűbbek a Reduit Beach, a Choc Bay, a La Brelotte Bay és a Marigot Bay.
A helyi gasztronómia szintén méltó az említésre, mivel számos olyan fűszert alkalmaznak, ami kizárólag itt terem. Halak és tengeri herkentyűk terén elképesztően széles a választék, a friss trópusi gyümölcsök íze pedig felejthetetlen.


 
Saint Lucia idegenforgalmi népszerűségét mutatja, hogy a 180 ezres lakosság mellett évente legalább kétszer ennyi turista fordul meg a szigeten – sokuk szerint ez a sziget a Karib-tenger legszebb, legkellemesebb és legemlékezetesebb oázisa ez a sziget.


 
Fotók: Freddie01/ Pixabay// merkure/ Pixabay// Jolyne D/ Pixabay
 
(a Travel Pulse nyomán)