Vadregényes tájakon, aranyásók nyomában (Észak-Kanada és Alaszka, 2. rész)

A KéK Travel kiemelt ajánlata az 1000 út utazási iroda katalógusából.
 
Skagway és Dawson City fából épített városai mai is őrzik a 19. század hangulatát, a beözönlő aranyásók és szerencsevadászok históriáit. Jack London nyomain járva, sőt: egykori házában üldögélve próbáljuk megidézni A vadon szava és az Aranyásók Alaszkában világát.
 
Nyolcadik nap: Dawson City
Reggeli után látogatást teszünk a Jack London múzeumban, ahol világhírű írót gyűjtötte A vadon szava és a Fehér agyar  anyagát. Az Észak Párizsának is nevezett Dawson City 240 kilométerre fekszik az Északi sarkkörtől; 1896 nyarán itt, a Klondike-be ömlő Bonanza pataknál találták azokat az aranyrögöket, amelyek nyomán kitört a nagy amerikai aranyláz. Tízezrével érkeztek az arany igézetében élő szerencselovagok, a robbanásszerűen növekedő városban sorra nyíltak az üzletek, szállodák, bankok, mulatók és színházak. A rákövetkező időszakban a városból több mint 100 millió dollár értékű aranyat szállítottak el. Dawson Citynek ma 2 000 lakosa van, de Jack London korának világát megőrizték az aranyásóvárosban.



A nyolcadik napon megnézzük a Bonanza patak aranylelőhelyeit, ahol aranymosásra is lehetőség nyílik a vállalkozó kedvűek számára. Ezt követően bejárjuk a települést, sorra véve a 19. századból itt maradt nevezetességeket, a Palota Nagyszínházat, Gyémántfogú Gertie mulatóját, az SS Keno szállítóhajót, majd az Aranyláz Múzeumot. Utána a Midnight Dome-hegy kilátópontjára látogatunk el, este pedig fakultatív program vár mindenkit Gyémántfogú Gertie mulatójában.



Kilencedik nap: Top of The World főút
Reggeli átkompolunk a Yukon bal partjára. A festői szépségű, 108 kilométer hosszú Világ Teteje főúton indulunk tovább a csak nyáron nyitva tartó kanadai-amerikai határátkelőhöz. A határ átlépése után a 18 lakosú Chicken városa felé vesszük az irányt. Az út mentén gyakran figyelnek meg medvéket, jávorszarvasokat, így fotózásra is lehetőség nyílik.
Átkelünk a Nabesna és Tanana törzsek földjein és erdőin, majd a Tanana folyón, és koraeste érjük el Tok csomópontját, ahol biztonságos, sem medvék, sem farkasok által nem fenyegetett szállásunk vár ránk.



Tizedik nap: Wrangell & St. Elias Nemzeti Park, Kluane Nemzeti Park

Utazás a Tanana folyó ezernyi holtágtól csillogó völgyében. Pihenő a Border City Trading Postnál, majd búcsú Alaszkától. Yukon (Kanada) határának átlépése után Beaver Creek lesz a célpont, Kanada legnyugatibb kisvárosa. A Kluane Nemzeti Park északi határvidékén haladunk át, egészen a Destruction Bay telepéig. Rövid sétát teszünk a Kluane Vadrezervátumban, majd a Kluane-tó partján, végük meglátogatjuk a Silver City szellemfalut.



Tizenegyedik nap: Mount Logan, Kanada teteje
Kétórás fakultatív repülés kisrepülőn Kanada teteje, az 5 959 méter magas Mount Logan északi oldalán, illetve a körülötte elterülő gleccserek és jégmezők felett. Rátérés az Alaska Highway utolsó szakaszára, átkeléssel a Yukon-fennsíkon. Visszaérkezés Whitehorse-be a koraesti órákban.
 
Tizenkettedik és tizenharmadik nap: Hazautazás
Menetrendtől függően átszállással repülés Budapestre, hazaérkezés a 13. napon.
 
Az UNESCO Világörökségi listáján szereplő helyek:
Kluane Nemzeti Park


 
Fotók: skeeze/ Pixabay// brigachtal/ Pixabay// Pat Josse/ Pixabay// Michelle Maria/ Pixabay// Rush4/ Pixabay// Monika Neumann/ Pixabay
 
A programok és a szálloda változtatásának jogát irodánk fenntartja!
 
(1000 út utazási iroda)