Noé földje: Örményország (2. rész)

A KéK Travel kiemelt ajánlata az 1000 út utazási iroda katalógusából.
 
Negyedik nap: Khor Virap - Noravank apátság - Zorats Karer - Goris
Reggeli után kijelentkezünk a szállodából, majd utunk a Khor Virap kolostorhoz vezet. A kolostor híres zarándokhely, ahol Szt. Gergely 13 évig raboskodott. Szt. Gergely Kr. u 301-ben hozta el a kereszténységet Örményországba. A monostor lenyűgöző épületegyüttese egy főtemplomból és két sírtemplomából áll. Az apátság felett magasodik az Ararát hegye, mely csodálatos látványt nyújt. Ezt követően kirándulás a 13. században alapított Noravank apátságba, mely a középkori örmény építészet egyik remekműve. Megállunk Areni falvában mely ízletes vörösborairól ismert, és ahol egy borkóstolóra invitáljuk meg Önöket. Délután utazás Goris városába, útközben megálló Karahunjban, Zorats Karernél, egy 6000 éves csillagvizsgálónál, mely az örmény Stonehenge-ként ismert.

 
 
Ötödik nap: Tatev apátság - Selim karavánszeráj - Szeván-tó
Reggeli után kijelentkezés a szállodából. Délelőtt kirándulás a Tatev apátságba, melyet a világ leghosszabb pályájú, 5,7 km hosszú, utasokat szállító kabinos libegőjével közelítenek meg. A kolostor az építészet remekműve és az ország legfontosabb szellemi központja, mely egy szikla szélére épült, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a környék hegyláncolataira. Átkelünk a Selim-hágón, majd a Selim karavánszerájt látogatjuk meg, amely 1332-ben épült. Elérkezünk a mai napunk utolsó megállójához, a világ egyik legnagyobb magashegyi tavához, a Szeván-tóhoz. Vacsora egy helyi étteremben. Bejelentkezés a szállodába. Szállás a Szeván-tónál.
 
 

Hatodik nap: Sevanakvank kolostor - Geghard apátság – Garni - Jereván
Reggeli után kijelentkezés a szállodából. Meglátogatjuk a 9. századi Sevanakvank kolostort, ami a Szeván-tó észak-nyugati részén található. Folytatjuk utunkat a Geghard apátsághoz, ami egy egyedülálló építészeti műalkotás, és amit a 4. században részben a környező hegyekből faragtak. Következő állomásunk Garni, ahol az egyetlen pogány templom található Örményországban (1. század). Később egy helyi falusi vendéghában lehetőségünk nyílik megismerni a tradicionális örmény lepény-kenyér, a “lavash” készítésének rejtelmeit, melynek tradíciója az UNESCO Világörökség részét képezi szellemi-kulturális örökségként. A kenyér nagyon fontos szerepet tölt be az étkezésekkor, olyannyira, hogy gyakran a „ reggelizek”, „ebédelek” vagy „vacsorázok” kifejezéseket is úgy mondják: kenyeret eszem. A lavash élesztővel készülő kelesztett kenyérféle, és víz, liszt, só hozzáadásával készül. Ez a hosszúkás, három-négy milliméter vastagságú, magas kalória tartalmú, könnyen emészthető lepény, melyet azonos technikával készítenek az asszonyok évezredek óta, sajttal és friss fűszernövénnyel, petrezselyemmel, hagymával és bazsalikommal minden étkezés alapja. Visszatérés Jerevánba. Vacsora egy helyi étteremben. Szállás Jerevánban.


 
Hetedik nap: Jereván - Budapest
A reggeli hidegcsomagok felvétele után kijelentkezés a szállodából. Transzfer a repülőtérre, hazautazás Budapestre, menetrend szerinti járattal, átszállással.

A körút során meglátogatott UNESCO Világörökségi helyszínek:
Echmiadzin katedrálisa és templomai, Zvartnots régészeti lelőhelye, Geghard apátság


 
Fotók: Makalu/ Pixabay// Arpine Ginosyan/ Pixabay// Denis Streltsov/ Pixabay// Taken/ Pixabay// Taken/ Pixabay
 
A programok és a szálloda változtatásának jogát irodánk fenntartja!
 
(1000 út utazási iroda)