Napfényes szigetek: Amerikai Szamoa

Tündöklően kék tenger, szertelenül csiklandozó napfény, kaland és egzotikum: sorba vettük a földkerekség turisztikai szempontból legvonzóbb szigeteit!

Az amerikai fennhatóság alatt álló Amerikai Szamoa hét szigetből álló szigetcsoport Hawaii és Új-Zéland között. Fővárosa, Pago Pago a Tutuila főszigeten található; a fősziget teljes lakossága 55 ezer fő, a központi településen pedig körülbelül négyezren élnek. Pago Pago a szigetcsoport legnagyobb és legforgalmasabb kikötőjében épült; ha az öbölben állva tekint körbe a látogató, a tájképet a növényzettel benőtt Matafao-csúcs uralja, amely 653 méteres magasságával a szigetcsoport legmagasabb pontja.


 
A szigetek közül kettő atoll, amelyek a tengeri állatok sokasága által benépesített koralltelepek miatt eszményi környezetet kínálnak a könnyűbúvárok számára. A Rose-atoll és a környező vízterület természetvédelmi zóna, a nemzeti park az őshonos madarak (16 olyan madárfaj él a szigeteken, ami sehol másutt nem található meg a Földön) és tengeri állatok védelmét szolgálja. A környezettudatos turizmus hívei megelégedettséggel fogadják, hogy a helybéliek Tutuila fősziget eredeti szépségét is igyekeztek maradéktalanul megőrizni: Amerikai Szamoán nem épültek hatalmas luxusszállodák a parton, nincsenek fényűző nyugati bevásárlóközpontok, viszont a piacokon mindig friss gyümölcsöt, halat és egyéb élelmiszert kínálnak az árusok, amelyekből akár helyben is ízletes fogásokat varázsolnak.

 
 
Amerikai Szamoán négy repülőtér és számos kikötő üzemel, utóbbiak a szigetek közti közlekedést segítik, illetve a térülő-forduló halászhajókat fogadják (a turizmus mellett a tonhalhalászat a legfontosabb bevételi forrás). A trópusi szigetek és az ezerszínű korallzátonyok türkizkék vízből kiragyogó kavicsai lélegzetállító látványt nyújtanak a levegőből szemlélve, de hajóval is érdemes bejárni a területet, felfedezni a félreeső lagúnákat és a kevésbé népszerű partszakaszokat, amelyek szépségüknél fogva a világ bármelyik strandjával versenyre kelhetnek.


 
Fotók: David Mark/ Pixabay
 
(a Travel Pulse nyomán)