A Himalája országa: Nepál (2. rész)

Himalája semmihez nem hasonlítható: a 2400 km hosszan kígyózó hegységlánc a Föld egyik legelzártabb és legérdekesebb régiója.

A KéK Travel kiemelt ajánlata az 1000 út utazási iroda katalógusából.

Hatodik nap: út Pokharába
Reggeli utazás Pokhara városába, a Phewa-Begnas-Rupa tórendszer festői vidékére. Pokhara és környezete, a hó hazája egyik legtöbbet fényképezett vidéke, Nepál és a Himalája talán legismertebb turisztikai övezete. Pokhara 800-1800 méter magasságban fekszik, szubtrópusi klímával, rizs-, kávé-, citrus- és fűszerültetvényekkel. Misztikumának egyik oka, hogy hátterében tornyosul a Hegyek királynője, a 6993 méter magas Machhapuchhre (Halfarok), illetve három legendás nyolcezres, a Dhaulagiri (8167 m), az Annapurna (8081 m) és a Manaszlu (8163 m). Jó látási viszonyok esetén lehetőség nyílik a lélegzetelállító szépségű csúcsok fényképezésére. Útközben rövid ismertető az itt élő serpa népről, annak múltjáról, szokásairól, illetve néhány méltán világhírű serpáról. A hotelbe jelentkezés után csónakázás a Phewa tavon, illetve egyeztetés a fakultatív Annapurna alaptábor helikopteres repülésről. Szállás Pokharában.


 
Hetedik nap: a Himalája igézetében
Reggeli után látogatás a Devi Falls vízesésnél, majd a World Peace Pagodánál, jó látási viszonyok esetén a nyolcezresek felejthetetlen látványának élvezetével. A Nemzetközi Hegymászó Múzeum (International Mountain Museum) közös megtekintése. Városnézésünk folytatása Pokharában, látogatással a Bindabasani templomnál, a Pokhara bazárban, majd a Tibeti Kézműves Központban.


 
Nyolcadik nap: Pokharából a Chitwan Nemzeti Park dzsungelébe
Hajnali kirándulás a Sarankot-hegyre. A napfelkelte fényképezése, jó látási viszonyok esetén a fenséges Annapurna (8081 m) látványával. Kiadós reggeli következik, majd utazásunk megkezdése az UNESCO világörökségi védelem alatt álló Chitwan Nemzeti Park irányába. A szomszédos Parsa Vadrezervátum területével együtt mérete több mint 1500 négyzetkilométer. Ez az Indiai szubkontinens egyik legnagyobb, fajokban leggazdagabb nemzeti parkja. A folyóvölgyekkel tagolt trópusi dzsungelben több mint 700 féle állat él, közülük 68 emlős, 525 madár és 60 hüllőfaj. Rövid ismertető a legbecsesebb ritkaságokról: bengáli tigris, indiai orrszarvú, leopárd, ajakos medve, gaur, királykobra, krokodil, gangeszi gaviál, varánusz. A szállásra érkezés után pihenő, felkészülés a másnapi látnivalókra. Szállás dzsungel lodge-ban.


 
Kilencedik nap: Szafari a Chitwan Nemzeti Parkban
Egésznapos nemzeti parki bejárásunk alatt terepjáróval, kenuval és gyalog igyekezünk megközelíteni a nagyvadak élőhelyeit. Délelőtti terepjárós nagyvadkutatás. Közös szafariebédünk elfogyasztása után ismerkedés az egy fatörzsből kivájt helyi kenukkal. Kenukirándulás a Rapti folyón, a krokodilok és gaviálok közeli megfigyelésével és fotózásával. A szárazra kerülést követően vezetett séta a dzsungelben. A nap végén a látottak értékelése, illetve összefoglaló a park UNESCO világörökségi vadonjának különleges értékéről.


 
Tizedik nap: visszautazás Katmanduba
Reggeli után visszautazunk Katmanduba. A nepáli fővárosba érkezés után bejelentkezés hotelünkbe, majd pihenő, vagy fakultatív vásárlási lehetőség a helyi idegenvezető tanácsai alapján. Szállás Katmanduban.
 
Tizenegyedik nap: Katmandu - Isztambul
Reggeli után utazás a reptérre. Elrepülés Isztambulba a déli órákban, koraesti érkezéssel. Tranzitszállás Isztambulban.


 
Tizenkettedik nap: Isztambul - Budapest
Reggel hazautazás Budapestre, érkezés a Liszt Ferenc reptérre a reggeli órákban.


 
Fotók: Arjun Jaisawal/ Pixabay// Vinit Kumar/ Pixabay// Ambir Tolang/ Pixabay// Bernhard Morell/ Pixabay// Jessica/ Pixabay// Vijayaji/ Pixabay// Prodèép Nëpalënsis/ Pixabay
 
A programok és a szálloda változtatásának jogát irodánk fenntartja!
 
(1000 út utazási iroda)